Vihma sajab

Täna pärastlõunal tekkis Jamhuris (rajoon Nairobis Lavingtoni ja Kibera vahel) korraks selline tolmutorm, kus tuul tahtis isegi inimesed õhku tõsta. Polegi varem midagi sellist kogenud. Akna taga oli kõik ühtlaselt hall ja loetud sekundite jooksul oli rõdu kaetud mingi suvalise ollusega. Puude lehed. Hulk surnud mardikaid (kust need veel siia said?). Kõikvõimalik sodi. Lihtsalt tolm. Ühesõnaga, mida iganes.

sajab vihma

Vihma sajab. Vaade meie rõdult.

Siis algas vihmasadu. See polegi vist liigselt märkimisväärne fakt, aga viimati kogesin Nairobis vihmasadu umbes 2 kuud tagasi. Kui mitmel pool Lääne-Keenias võid olla sisuliselt kindel, et kuskil kella 3-4 vahel pärastlõunal see vihm kindlasti tulebki, siis Nairobis on praegu südasuvine kuivaperiood ja ei mingit vihma.

Natuke tüütu aeg tegelikult, sest ilm kipub aina palavamaks minema ja seda vaatamata sellele, et Nairobi asub ligi 1700 meetri kõrgusel merepinnast. Tänane vihm on siiski selline lahja sabin, mis Eesti kontekstis tähendab paduvihma, kuid Keenia kontekstis on pigem selline seenevihm. Kuna ma kuulen iseenda mõtteid, siis järelikult mingit erilist sadu tõesti pole.

Categories: Elu-olu, Nairobi | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: