Mis värk on?

Siia blogisse jõuavad emotsioonid ja sündmused Keenia pealinna Nairobi suurimast slummist Kiberast. Täpselt nii, nagu neid näevad kaks Eesti vabatahtlikku.

Tegemised jagunevad ajaliselt kolmeks. Kõigepealt kõige vanemad jutud, mis puudutavad perioodi september – detsember 2013. Siis oli tegemist on MTÜ Mondo 4-kuulise pilootprojektiga, mille eesmärgiks on koos kohapealse koostööpartneri KCEO-ga (Kibera Community Empowerment Organization) hinnata, kas ja kuidas haakuvad Mondo abivõimalused ja kohaliku kogukonna vajadused. Sinna lisaks jutte ka muudest tegevustest ja koolitustest nii Kiberas kui Lääne-Keenia Shianda külas. Ja loomulikult muidu elust Keenias.

Kibera raudteelt

Natuke uuemad jutud algavad augustist 2014 ja lähevad välja aprillini 2015. Siingi võib tõmmata ajalisi mõttelisi piirjooni. Kuigi sisuliselt jätkus Veigo tegevus üsna samast kohast, kus see eelmine kord pooleli jäi, teeb elu huvitavaks plaan Kibera slummis läbi viia Teeme Ära stiilis koristustalgud. See on siin oi-oi, kui teistsugune ettevõtmine, sest Keenias ei tee tööd lõbu pärast keegi ja finantsi leidmine on ka selline huvitav protsess. Aga vaevalt, et sellist õppetundi niisama saab. Tänaseks on Teeme Ära! Kibera koristustalgud juba ajalugu ja fookus suundunud projektikirjutamisele, et leida finantsvahendeid siinse partnerorganisatsiooni KCEO äritegevuse edendamiseks. Seetõttu ongi siin blogis alates jaanuarist 2015 juba kaks autorit – Veigo ja Mairi.

Advertisements
Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: