Mis värk on?

Siia blogisse jõuavad emotsioonid ja sündmused Keenia pealinna Nairobi suurimast slummist Kiberast. Täpselt nii, nagu neid näevad kaks Eesti vabatahtlikku.

Tegemised jagunevad ajaliselt kolmeks. Kõigepealt kõige vanemad jutud, mis puudutavad perioodi september – detsember 2013. Siis oli tegemist on MTÜ Mondo 4-kuulise pilootprojektiga, mille eesmärgiks on koos kohapealse koostööpartneri KCEO-ga (Kibera Community Empowerment Organization) hinnata, kas ja kuidas haakuvad Mondo abivõimalused ja kohaliku kogukonna vajadused. Sinna lisaks jutte ka muudest tegevustest ja koolitustest nii Kiberas kui Lääne-Keenia Shianda külas. Ja loomulikult muidu elust Keenias.

Kibera raudteelt

Natuke uuemad jutud algavad augustist 2014 ja lähevad välja aprillini 2015. Siingi võib tõmmata ajalisi mõttelisi piirjooni. Kuigi sisuliselt jätkus Veigo tegevus üsna samast kohast, kus see eelmine kord pooleli jäi, teeb elu huvitavaks plaan Kibera slummis läbi viia Teeme Ära stiilis koristustalgud. See on siin oi-oi, kui teistsugune ettevõtmine, sest Keenias ei tee tööd lõbu pärast keegi ja finantsi leidmine on ka selline huvitav protsess. Aga vaevalt, et sellist õppetundi niisama saab. Tänaseks on Teeme Ära! Kibera koristustalgud juba ajalugu ja fookus suundunud projektikirjutamisele, et leida finantsvahendeid siinse partnerorganisatsiooni KCEO äritegevuse edendamiseks. Seetõttu ongi siin blogis alates jaanuarist 2015 juba kaks autorit – Veigo ja Mairi.

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: